Dr n. med. Agnieszka Laskus
dr@laskus.pl

ABC wybielania zębów

Wybielanie zębów to bardzo popularny zabieg z zakresu stomatologii estetycznej. Profesjonalne wybielanie możemy przeprowadzić za pomocą dwóch metod. Pierwsza, metoda nakładkowa, jest stosowana przez pacjenta samodzielnie, przy pomocy wykonanej wcześniej w gabinecie specjalnej szyny, którą wypełnia się preparatem wybielającym. Druga opcja, metoda naświetleniowa, przeprowadzana jest jedynie w gabinetach stomatologicznych. Dzięki zastosowaniu metody nakładkowej możliwe jest wyraźne wybielenie zębów, które utrzymuje się przez lata. Metoda naświetleniowa zaś daje bardzo silny, długotrwały efekt. Można nią wybielić zęby nawet o 8 tonów!

Co ważne, zęby stają się jaśniejsze już po trzecim naświetlaniu. Światło wykorzystywane w tej metodzie jest obojętne dla organizmu, a dziąsła są chronione przez specjalny żel. Obie metody są bezpieczne dla zdrowia tylko wtedy, gdy będą wykonane profesjonalnie. Niezależnie od zastosowanej metody, po zabiegu należy unikać pokarmów przebarwiających. Czasami zaleca się też zabiegi zmniejszające nadwrażliwość zębów. Są one wskazane zwłaszcza w wypadku metody nakładkowej, która jest stosowana bez stałej kontroli lekarza. Takie preparaty są także dostępne w formie kremów i past stosowanych samodzielnie przez pacjentów w domu.

https://drlaskus.com/ | + wpisy

Mieszkam i pracuję w Warszawie. Praktykę lekarską prowadzę od ponad dwudziestu lat. Jestem współwłaścicielką kliniki stomatologicznej Trio-Dent, gdzie leczę pacjentów, prowadzę badania naukowe, ale też udzielam pomocy osobom, które jej potrzebują.