Dr n. med. Agnieszka Laskus
dr@laskus.pl

Dentyści chcą leczyć zespołowo

Coraz częściej spotykaną metodą leczenia schorzeń jamy ustnej są zabiegi interdyscyplinarne, podczas których specjaliści z różnych dziedzin medycyny mogą jednocześnie leczyć jednego pacjenta.

Lekarze dentyści chętnie wprowadzają tę metodę do swoich terapii, bo tego właśnie oczekuje dziś pacjent. Obecnie, przy szybkim tempie życia i wielu codziennych stresach, pacjenci chcą poddać się leczeniu stomatologicznemu przy możliwie zminimalizowanym cierpieniu i przeprowadzić je w jak najkrótszym czasie, jednocześnie rozszerzając spektrum wykonywanych zabiegów. Dlatego właśnie lekarze coraz chętniej wprowadzają do terapii leczenie interdyscyplinarne, które jest odpowiedzią na oczekiwania ich pacjentów, znacząco zwiększając zakres leczenia, skracając czas i ograniczając stres związany z zabiegami w obrębie jamy ustnej.

Leczenie interdyscyplinarne, nazywane też zespołowym polega na współpracy lekarzy różnych specjalności. Terapia przebiega w oparciu o plan leczenia schorzeń zdrowotnych z uwzględnieniem spojrzenia na organizm jako złożoną całość. Na przykład realizując w swojej pracy klinicznej holistyczną metodę przeprowadzania zespołowych zabiegów u pacjentów implantologicznych, u których planowane jest podniesienie dna zatoki szczękowej.

https://drlaskus.com/ | + wpisy

Mieszkam i pracuję w Warszawie. Praktykę lekarską prowadzę od ponad dwudziestu lat. Jestem współwłaścicielką kliniki stomatologicznej Trio-Dent, gdzie leczę pacjentów, prowadzę badania naukowe, ale też udzielam pomocy osobom, które jej potrzebują.