Oprócz metamorfozy uśmiechu, Pani Anna przeszła szereg zmian, które sprawiły, że jej nowy uśmiech był widoczny częściej. Jako odmieniona kobieta sama przyznała, że dzięki tej metamorfozie nie wstydzi się już uśmiechać!

Dr Laskus, razem z dr Jerzym Perendykiem, oraz dr Anną Widmańską-Grzywaczewską, specjalistą w dziedzinie ortodoncji, przeprowadzili na uzębieniu Pani Anny szereg zabiegów, które finalnie dały niesamowity efekt estetyczny, ale również zdrowotny. Podczas szczegółowej diagnostyki klinicznej (pomiary periodontologiczne, ocena zgryzu i zwarcia, badanie stawów oraz diagnostyka radiologiczna: zdjęcia RTG, pantomogram, tomografia komputerowa) okazało się, że Pani Anna miała bardzo stłoczone górne zęby, problemy z ustawieniem ósemek i brak kilku zębów. Zespół lekarzy zaplanował dla niej leczenie ortodontyczne, implantologiczne, periodontologiczne i protetyczne. Dzięki założeniu aparatu stałego wyrównano ustawienie zębów. W tym czasie wykonano zabieg chirurgiczny usunięcia ósemek i wszczepienia implantów w miejsce brakujących zębów trzonowych. Po zdjęciu aparatu ortodontycznego wykonano odbudowę protetyczną zębów w postaci pełnoceramicznych koron i licówek, a uśmiech Pani Ani stał się perfekcyjny. Nawet pomimo bardzo wąskich ram czasowych udało się zakończyć leczenie sukcesem. W sedacji wykonano zabieg chirurgiczny usunięcia dolnych zębów (ósemki) oraz wszczepienia implantów w obrębie brakujących zębów trzonowych żuchwy, dwóch po stronie lewej i jednego po stronie prawej. Po okresie osseoinegracji i zdjęciu aparatu ortodontycznego wykonano ostateczne uzupełnienie protetyczne, wprowadzając ceramiczne korony i licówki, zapewniające efekt funkcjonalno-estetyczny.

Zapraszam do zapoznania się z materiałem na Youtube:

 

 

https://drlaskus.com/ | + wpisy

Mieszkam i pracuję w Warszawie. Praktykę lekarską prowadzę od ponad dwudziestu lat. Jestem współwłaścicielką kliniki stomatologicznej Trio-Dent, gdzie leczę pacjentów, prowadzę badania naukowe, ale też udzielam pomocy osobom, które jej potrzebują.