Dr n. med. Agnieszka Laskus
dr@laskus.pl

Nitka dentystyczna to absolutna podstawa!

Zanim umyjemy zęby, najpierw należy skorzystać z nitki dentystycznej. Nie wymyślono urządzenia, które lepiej oczyszczałoby przestrzenie międzyzębowe.

Stomatolog zauważa, że nitka dentystyczna jako jedyna skutecznie dociera do przestrzeni międzyzębowych. Dopiero po jej użyciu należy umyć zęby szczoteczką. „Wówczas pasta jest w stanie wniknąć w oczyszczoną przestrzeń. W przeciwnym razie poleruje się resztki jedzenia” – tłumaczy. Co ciekawe, nitki należy używać po każdym posiłku, a nie tylko wtedy, kiedy poczujemy, że coś weszło nam między zęby. Chodzi o to, żeby resztki pokarmowe tam nie zalegały i żeby to jedzenie się nie rozkładało. Przy zaleganiu resztek jedzenia bakterie mają z czego żyć. Z kolei właśnie bakterie rozkładając resztki jedzenia wydzielają nieprzyjemny zapach. Dlatego nawet jak nie mamy szczoteczki, a użyjemy nitki i przepłuczemy buzię wodą z kranu, to jest to lepsze niż jak będziemy na siłę polerować nie mając oczyszczonych przestrzeni.

https://drlaskus.com/ | + wpisy

Mieszkam i pracuję w Warszawie. Praktykę lekarską prowadzę od ponad dwudziestu lat. Jestem współwłaścicielką kliniki stomatologicznej Trio-Dent, gdzie leczę pacjentów, prowadzę badania naukowe, ale też udzielam pomocy osobom, które jej potrzebują.