Dr n. med. Agnieszka Laskus
dr@laskus.pl

Zapalenie dziąseł – co warto wiedzieć

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text]

Jak rozpoznać zapalenie dziąseł?

Zapalenie dziąseł, które może przejść w chorobę przyzębia jest poważnym problemem społecznym i wymaga kompleksowego leczenia. Dziąsła o żywej, czerwonej barwie, krwawiące, rozpulchnione lub z tendencją do obnażania szyjek nie robią dobrego wrażenia i prowadzą do poważnych powikłań. W takich przypadkach ważne jest szybkie podjęcie leczenia.

Jak leczyć zapalenie dziąseł?

Zabiegi higienizacyjne prowadzone profesjonalnie w gabinetach jak i te zlecane do domu są ważnym etapem leczenia. Często prowadzone jest dalsze leczenie np. farmakologiczne czy laseroterapia. W przypadku obnażania szyjek (recesji) czasami konieczne są zabiegi chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej celem przykrycia obnażeń oraz pogrubienia biotypu dziąsła.

Dlaczego warto zadbać o zęby i dziąsła jednocześnie?

Dzięki nowoczesnym technikom regeneracyjnym można nie tylko zatrzymać proces chorobowy ale także zrekonstruować to, co uległo zniszczeniu w wyniku parodontozy. Dopiero gdy zadbamy o zdrowie i wygląd naszych dziąseł oraz struktur otaczających możemy w połączeniu z leczeniem zębów mówić o sukcesie terapeutycznym ale także o realnej „biało-czerwonej” estetyce naszego uśmiechu.

[/et_pb_text][et_pb_divider _builder_version=”3.0.91″ /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

https://drlaskus.com/ | + wpisy

Mieszkam i pracuję w Warszawie. Praktykę lekarską prowadzę od ponad dwudziestu lat. Jestem współwłaścicielką kliniki stomatologicznej Trio-Dent, gdzie leczę pacjentów, prowadzę badania naukowe, ale też udzielam pomocy osobom, które jej potrzebują.