Dr n. med. Agnieszka Laskus
dr@laskus.pl

O mnie

Jestem lekarzem stomatologiem z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem. Zakres moich specjalizacji to periodontologia i stomatologia ogólna (Akademia Medyczna w Warszawie). Ponadto posiadam tytuł naukowy M.Sc. z zakresu implantologii (Uniwersytet Goethego we Frankfurcie n/Menem).

Ukończyłam studia na Oddziale Stomatologicznym I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie oraz podyplomowe studia magisterskie na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie n/Menem. Pracowałam przez 7 lat (1995-2002) jako asystent, a następnie adiunkt w Zakładzie Periodontologii Instytutu Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie.

Agnieszka Laskus Wykształcenie

W 2001 roku obroniłam z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych, który przyznano mi za dysertację na temat leczenia implantacyjnego w periodontologii i oceny immunologicznej stanu zdrowia pacjentów z chorobą przyzębia.

W 2012 roku ukończyłam podyplomowe studia magisterskie na Uniwersytecie Goethego. Obroniłam pracę poświęconą powikłaniom okołoimplantologicznym (periimplantitis) i uzyskałam tytuł Master of Oral Implantology jako pierwszy,z polskiej grupy, lekarz na tym wydziale.

Doświadczony stomatolog to jednak ktoś więcej niż gruntownie wykształcony lekarz. Dzięki moim pacjentom każdego dnia uczę się czegoś nowego. Psychologiczny aspekt relacji pacjent – lekarz, oparty na poczuciu bezpieczeństwa i zaufania, to wiedza, którą nabyłam podczas wielu lat pracy klinicznej, nie tylko naukowej.

Dr Laskus w gabinecie stomatologicznym

Mieszkam i pracuję w Warszawie, gdzie prowadzę aktualnie działalność kliniczną oraz naukowo-dydaktyczną. Przez wiele lat praktyki lekarskiej prowadziłam prace nad nowymi technikami i materiałami do regeneracji struktur tkankowych, między innymi: Gore-Tex, materiały kościozastępcze i membrany firmy Geistlich (Bio-oss, Bio-Gide, Combi-Pack, Mucograft, Fibro-Gide), Emdogain, PDGF-Beta, materiały wszczepowe firmy Bottis.

W latach 1999-2001 uczestniczyłam w pracach międzynarodowej grupy badawczej materiału implantacyjnego Mucograft (badania kliniczne przed oficjalnym atestem preparatu). W tym samym okresie brałam też udział w pracach międzynarodowej grupy badawczej tworzącej wytyczne do stosowanej przez stomatologów techniki Socket-Ridge augmentation. /Geistlich Company/

W latach 2003-2009 byłam oficjalnym konsultantem firmy Nobel Biocare w dziedzinie regeneracji tkanek w periodontologii i implantologii materiałami GORE. Jako wykładowca dla firmy Dentsply prowadziłam szkolenia dla lekarzy z zakresu zabiegów podnoszenia zatok szczękowych w ujęciu interdyscyplinarnym stomatologiczno-laryngologicznym a dla firmy Medif wykłady i szkolenia z zakresu powikłań w implantologii oraz (w ostatnim okresie) z zakresu stosowania laserów w różnych dziedzinach stomatologii.

Swoje badania i doświadczenie wyraziłam w ponad 100 publikacjach w Polsce i za granicą oraz w wygłoszonych ponad 80 referatach naukowych. Chętnie także wypowiadam się jako ekspert w mediach – przez wszystkie lata mojej praktyki zaproszono mnie do komentowania zagadnień z dziedziny stomatologii już ponad 200 razy.

Wymiana wiedzy i doświadczeń z innymi specjalistami jest inspirująca dla lekarza i cenna z punktu widzenia pacjenta. Ułatwia mi ją przynależność do polskich i międzynarodowych organizacji, z którymi jestem związana od wielu lat. Przez 8 lat byłam w zarządzie Stowarzyszenia Polskich Lekarzy Stomatologów, które współtworzyłam jako wykładowca i organizator kursów dla lekarzy.

Od 2000 roku jestem członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Periodontologicznego, a od 2002 roku Europejskiego Stowarzyszenia Osteointegracji. Należę również do ICOI EUROPE (International Congress of Oral Implantologists), Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS), Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej oraz International Team for Implantology. Jestem współzałożycielem i członkiem stowarzyszenia implantologicznego Implant Masters Poland oraz wiceprezesem stowarzyszenia Digital Dentistry Society Poland. Jestem także członkiem Rady Programowej szkoły Dental Skills Institute – organizacji nauczającej praktycznych umiętności stomatologów i implantologów w Polsce.

Od roku 2012 jestem wiceprezesem i założycielem Fundacji Dr Laskus – organizacji non-profit której celem jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej w naszym społeczeństwie realizowana poprzez kampanie informacyjne i edukacyjne.

Moja działalność, poza przyjmowaniem pacjentów, wiąże się także z prowadzeniem szkoleń dla lekarzy stomatologów, w Polsce i za granicą, z zakresu periodontologii i implantologii. Chętnie dzielę się moją praktyczną wiedzą z zakresu implantologii, periodontologii i chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej.

Moja praca to codzienne wyzwania i troska o zdrowie pacjenta, ale też źródło satysfakcji zawodowej i osobistej. Dlatego wciąż dokształcam się i doskonalę swoje umiejętności. Ukończyłam ponadto trzyletnie podyplomowe studia magisterskie na Oddziale Implantologii Uniwersytetu Medycznego im. J.W.Goethego we Frankfurcie n/Menem uzyskując w 2012 roku tytuł: Master of Oral Implantology.

W swojej pracy dążę zawsze do tego, aby pacjenci wychodzili z mojego gabinetu usatysfakcjonowani, zadowoleni i przekonani co do profesjonalizmu, wiarygodności, rzetelności i odpowiedzialności swojego lekarza. Uważam, że w medycynie, poza aspektem szeroko rozumianego profesjonalizmu, ważne są przyjazne relacje lekarz-pacjent, oparte przede wszystkim na zaufaniu i zawierzeniu.

Wiedza i wiara w sztukę, jaką niewątpliwie jest leczenie, czynią dla pacjentów najwięcej.

Moją pasją jest współczesna poezja polska (Szymborska, Lipska, Osiecka, Poświatowska) oraz angielska (Keats, Yeats, Plath). Lubię też lekturę japońskich haiku (Issa, Shiki). W prozie cenię sobie powieści i opowiadania ale także formę reportażu. Chętnie słucham muzyki klasycznej – uwielbiam Chopina, Mozarta, Schuberta. Jestem wielbicielką opery (Mascagni, Leoncavallo, Puccini, Verdi).

Dużo radości daje mi obcowanie ze sztuką. Jestem pod wrażeniem malarstwa włoskiego, rodzajowego, z okresu wczesnego baroku (Caravaggio) oraz renesansu (da Vinci, Mantegna, Buonarotti, Santi). Lubię także malarstwo holenderskie („złoty wiek” – Rembrandt), francuskie (naturalizm, impresjonizm – Monet, Degas, Renoir), hiszpańskie (barokowe i współczesne – Picasso, Dali).

Dr Laskus prywatnie

Od wielu lat uprawiam również Hatha-Yogę. Nie jest to jednak tylko praktyka fizyczna – interesuje mnie również filozoficzny aspekt tej indyjskiej tradycji. Wschodni stosunek do choroby, starości, śmierci, higieny i spełnienia życiowego inspiruje mnie i wzbogaca.

Jest on dla mnie inspirującym i kształcącym dopełnieniem codziennej, wymagającej intelektualnie i stresującej pracy chirurgicznej.