Dr n. med. Agnieszka Laskus
dr@laskus.pl

Mocne dziąsła

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.91″ background_layout=”light”]

Mocne dziąsła

To od nich zależy zdrowie jamy ustnej. Jeśli będą chorować, odbije się to także na kondycji zębów. Podpowiadamy, jak prawidłowo pielęgnować dziąsła, by uniknąć stanów zapalnych.

Wybór szczoteczki do zębów jest kluczowy. Masz problem z doczyszczeniem zębów przy linii dziąseł, więc szorujesz je z całej siły? W ten sposób możesz doprowadzić do krwawienia dziąseł lub ich cofania i odsłaniania szyjek zębowych. Z drugiej strony niedokładne czyszczenie może powodować próchnicę lub zapalenie dziąseł.

Najprostszym rozwiązaniem jest wybór miękkiej szczoteczki o gęsto ułożonym włosiu i stosowanie techniki wymiatającej.

Kamień nazębny usuwaj co najmniej raz w roku. Może się on pojawić, nawet jeśli dbasz o jamę ustną. Twardniejącej płytki nazębnej pomoże ci się pozbyć stomatolog. Nieusuwanie kamienia grozi tym, że dostanie się pod dziąsła, wywołując stan zapalny, a w rezultacie paradontozę.

Chorobę można wyleczyć, ale zdecydowanie lepiej jej unikać.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

https://drlaskus.com/ | + wpisy

Mieszkam i pracuję w Warszawie. Praktykę lekarską prowadzę od ponad dwudziestu lat. Jestem współwłaścicielką kliniki stomatologicznej Trio-Dent, gdzie leczę pacjentów, prowadzę badania naukowe, ale też udzielam pomocy osobom, które jej potrzebują.